Transport materiałów sypkich w większości przypadków obejmuje takie surowce jak piasek, żwir i gruz. Najczęściej oferowany jest przez firmy, świadczące usługi transportowe w zakresie transportu małego tonażu i zajmujące się przewozem ładunków do 4 ton. Bezpieczny przewóz piasku i gruzu wymaga nie tylko dysponowania odpowiednim sprzętem, ale także przestrzegania

Wycinka drzew a przepisy BHP
W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach oraz w miejscach użytkowanych publicznie niezbędne jest wykonywanie systematycznych prac porządkowych. Dotyczy to szczególnie zieleni, która wymaga docinania, a w niektórych przypadkach również wycinki. Procedury tych czynności zostały ściśle określone, aby wykonujące je pracownicy byli bezpieczni.

Czy szambo zimą może zamarznąć?
Szambo to przydomowy zbiornik, do którego odprowadzane są nieczystości. W związku z tym jego ewentualne zamarznięcie zdecydowanie nie byłoby korzystną sytuacją. W zamarzniętym szambie nie mogłyby prawidłowo przebiegać procesy biologiczne, wskutek czego zakłócona zostałaby higiena tego rozwiązania. W dodatku na wiosnę trzeba by się zmagać z fetorem powstałym wskutek rozmarznięcia zawartości szamba. Czy istnieje taka możliwość, że szambo zimą zamarznie?

Co zaliczamy do ścieków bytowych?
W największym skrócie ścieki bytowe to ścieki, które są efektem ludzkiego metabolizmu oraz codziennego funkcjonowania gospodarstw domowych. Bytowymi nazywa się je dlatego, że pochodzą z budynków przeznaczonych na pobyt ludzi. Nie muszą to być jednak wyłącznie domy jednorodzinne czy bloki mieszkalne. Mogą to być także przestrzenie takie jak galerie handlowe czy inne obiekty usługowe i użyteczności publicznej.

Jak wyposażone są samochody asenizacyjne?
Samochody asenizacyjne to pojazdy ciężarowe, które są wykorzystywane do wywozu nieczystości ciekłych, czyli fekaliów i ścieków z szamb bezodpływowych do punktów zlewnych. W języku potocznym takie samochody nazywane są szambiarkami, szambowozami lub ze względu na charakterystyczny kształt zbiornika – pszczółkami. Niektóre pojazdy asenizacyjne dzięki dodatkowemu wyposażeniu służą również do usuwania awarii powstałych w sieciach kanalizacyjnych i pomagają udrażniać rury.

Czy założenie oczyszczalni przydomowej wymaga zezwolenia?
Jest wymagane, aby każdy budynek miał zapewniony system odprowadzania ścieków. Jeden ze sposobów to przydomowa oczyszczalnia, która jest wygodna, tania w eksploatacji, bezpieczna i oczywiście ekologiczna. Dzięki niej zanieczyszczenia znajdujące się w ściekach są poddawane naturalnym procesom biologicznym i rozkładają się do postaci prostych związków mineralnych, nieszkodliwych dla środowiska. Nie wymaga systematycznego wywożenia ścieków, co znacznie minimalizuje koszty. Jest to metoda, która w ciągu ostatnich lat staje się coraz bardziej popularna.

Nieprzyjemny zapach z przydomowej oczyszczalni. O czym to może świadczyć?
Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest inwestycją charakteryzującą się dość wysokimi kosztami początkowymi, które związane są z jej montażem, ale cechuje się niskimi kosztami eksploatacji. Nowoczesne oczyszczalnie ścieków są urządzeniami, z których nie powinien ulatniać się żaden nieprzyjemny zapach.


Przydomowa oczyszczalnia ścieków z drenażem
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego szamba bezodpływowego. Koszt montażu instalacji oczyszczającej jest wyższy niż zbiornika na szambo, ale inwestycja jest opłacalna z racji na niskie koszty eksploatacyjne. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego rozwiązania, a najpopularniejszym z nich jest przydomowa oczyszczalnia ścieków z drenażem rozsączającym.

Szambo bezodpływowe. Co musisz wiedzieć?
Szambo to podziemny zbiornik, do którego odprowadzane są ścieki z domowej kanalizacji. Może pełnić funkcję zbiornika retencyjnego i być podłączone do kanalizacji miejskiej, jednak zazwyczaj jest bezodpływowym punktem zlewnym. Szambo bezodpływowe można zainstalować tylko i wyłącznie na działce budowlanej, która nie posiada przyłącza do sieci kanalizacyjnej ani przydomowej oczyszczalni ścieków.

Legalna wycinka drzew krok po kroku
Wycinka drzew to temat drażliwy, kontrowersyjny i w wielu przypadkach skomplikowany, ponieważ regulacje prawne w tej kwestii bardzo często się zmieniają. Począwszy od bardzo rygorystycznych przepisów, aż do wyjątkowo liberalnej nowelizacji ustawy o ochronie przyrody. Na początku 2019 roku po raz kolejny wprowadzono zmiany do Ustawy o Ochronie Przyrody z 16 kwietnia